Kust pärineb Richter FerroBIO® sisalduv heemne raud?
Richter FerroBIO® sisalduv heemne raud on loomse päritoluga. Heemset rauda saadakse hemoglobiinist ja müoglobiinist. Hemoglobiin ja müoglobiin on hapnikku siduvad valgud, mis sisaldavad heemi. Heemset rauda iseloomustab kõrge bioloogiline imendumine – umbes 15–45%.
Kuidas heemne raud kehas toimib?
Oma molekulaarse struktuuri tõttu on heemne raud (Fe2+) tugevalt seotud porfüriini rõnga struktuuriga ja imendub soolestikus ühe molekulina. Nii tekib soolestikus vähem või üldse mitte vabu rauaioone, mis võivad põhjustada soovimatut ärritust. Seejuures aitab heemne raud kaasa mitteheemse raua imendumisele kehas.
Kas toode sisaldab allergeene?
Jah, Richter FerroBIO® sisaldab soja. FerroBio ei sisalda gluteeni ega laktoosi.
Kas toode sobib ka diabeetikutele?
Richter FerroBIO® ei sisalda süsivesikuid ning sobib seetõttu ka diabeetikutele.
Milline on Richter FerroBIO® maitse?
Richter FerroBIOl® puudub maitse, mistõttu seda on meeldiv tarvitada.
Mida tuleb Richter FerroBIO® kasutamisel arvestada?
Richter FerroBIO® võib võtta sõltumata kellaajast ja söögiaegadest. Koostoimeid teiste ravimitega ei ole veel kindlaks tehtud, kuna heemne raud moodustab porfüriini rõnga struktuuriga tiheda sideme.
Kas on toiduaineid, mis pärsivad raua imendumist?
Richter FerroBIOs® sisalduva heemse raua imendumist organismis ei mõjuta teiste toiduainete tarbimine. Kohv, tee, piim, kakao, koolajoogid ja punane vein pärsivad toiduga saadud raua imendumist.
Kas Richter FerroBIO® võib kasutada ka raseduse ajal?
Richter FerroBIO® võib kasutada ka raseduse ajal. Richter FerroBIO® on eriti soovitatav rasedatele või rasestuda plaanivatele naistele. 2017. aasta uuring näitab hemoglobiini taseme tõusu normaalsesse vahemikku >10,5 g/dl rasedatel naistel, kes võtsid 12 nädala jooksul kaks korda päevas 1 Richter FerroBIO® 18 mg tableti. [viide] Institute of Medicine. Food and Nutrition Board. Dietary Reference Intakes for Vitamin A, Vitamin K, Arsenic, Boron, Chromium, Copper, Iodine, Iron, Manganese, Molybdenum, Nickel, Silicon, Vanadium, and Zinc : a Report of the Panel on Micronutrients. Washington, DC: National Academy Press; 2001. .
Kas Richter FerroBIO® sobib ka taimetoitlastele/veganitele?
Taimetoitlastele sobib toode tinglikult, kuna heemset rauda saadakse veisevere hemoglobiinist. Veganitele toode ei sobi, sest heemse raua allikas on loomset päritolu.
Milline on soovitatav päevane rauaannus?
9-13 aastased
8 mg
14-18 aastased
15 mg
19-50 aastased
18 mg
51 aastased ja vanemad
8 mg
Raseduse ajal
27 mg
Rinnaga toitmise ajal
10 mg

Sa ei leidnud siit oma küsimust? Esita see meile e-posti teel

richter@richter.ee


icon

Veebisaiti RichterFerroBio.ee kasutades nõustute te küpsiste kasutamisega vastavalt meie privaatsuspõhimõtetele.

Nõustun